The Polish Cartel logo

The Polish Cartel

Polska Ekipa GTA:Online.
Zapraszamy wszystkich graczy PC do wspólnej gry! 990 członków obecnie
17836 wszystkich członków

Ostatnio dołączyli do nas:

Statystyki PC:
Suma hajsu w ekipie: 22.956.507.857$ co daje średnio 23.353.518$ na gracza.

Średni level w ekipie na gracza: 183
Ranking wyścigowy:

Ranking nagród z Chop Shop:
QrixPL serwer Discord ekipy
Discord jest platformą komunikacji głosowej i tekstowej dla graczy dedykowaną klanom, ekipom różnych gier. The Polish Cartel ma swój własny, oficjalny serwer do którego zachęcamy byście dołączyli.
Discord TPLC to:
 • Dostęp do komunikacji głosowej z innymi członkami ekipy
 • Czaty tematyczne dotyczących GTA, innych gier i wielu innych tematów
 • Najświeższe informacje ze świata GTA Online
 • Ulepszony serwer z jego zaletami, w tym wysyłanie dużych załączników, streamowanie w Full HD i 4K
 • Kanały na hasło
 • Stabilniejsze połączenie z sesją Akwizytorki oraz informacje o jej stanie
 • Powiadomienia z PolishCartelBota jako wiadomości na Discordzie
 • Możliwość bezpośredniego i szybkiego kontaktu z administracją ekipy

Dzięki randze TPLC+ (dla osób regularnie korzystających z Discorda ekipy na kanałach głosowych i wchodzących do gry co minimum update) gracze otrzymają:
 • Dostęp do dodatkowej zawartości kanałów tekstowych
 • Pierwszeństwo na listach gier i innych eventach ekipowych w przypadku limitów miejsc w grupie pierwszej
 • Aktywność głosowa na Discordzie jest liczona jako aktywność w grze (a więc nie wyrzucimy Cię za nieaktywność)
 • Ciocia Akwizytorka nie będzie wyrzucać Cię ze znajomych
Zasady zdobycia i utrzymania rangi określone są na kanale z zasadami na Discordzie ekipy. Liczenie aktywności opisaliśmy w Rankingu Discordowym. Na serwer TPLC mogą dołączać również Twoi znajomi, którzy nie grają w GTA Online. Po prostu nie otrzymają oni dostępu do treści zarezerwowanych dla członków ekipy.
Jeśli masz problemy z dołączeniem do serwera, napisz do nas.
QrixPL Migracja
Nastał ten dzień, w którym trzeba pożegnać TeamSpeaka i Messengera na rzecz platformy dedykowanej graczom - Discord.
Serwer Discord TPLC otwiera się na wszystkich graczy TPLC i już teraz możecie do niego dołączyć. Przy okazji migracji warto jednak kilka rzeczy wyjaśnić.
Dlaczego dopiero teraz?
TeamSpeak mimo wszystko zapewniał większe bezpieczeństwo zarówno dla członków społeczności jak i był platformą łatwiejszą w zarządzaniu. Integracja TeamSpeaka z GTA Online oraz innymi usługami jakie mogli uzyskać teamspeakowicze była po prostu łatwiejsza. Na Discordzie będzie to działało gorzej... ale dołożyliśmy wszelkich starań, żeby bezpieczeństwo jak i działanie dodatkowych opcji w TPLC pozostało na względnie wysokim poziomie. No i był jeszcze jeden powód - TSa założyliśmy jeszcze jak nikt o Discordzie nie słyszał ;)

Zmiany bywają ciężkie... Prace koncepcyjne nad Discordem trwały o wiele dłużej niż się większości z Was wydaje. Samo napisanie integracji Discorda z Social Clubem, Akwizytorką i wieloma innymi usługami trwało miesiąc codziennych prac, a dyskusje o samej migracji trwają od pół roku. To nie tylko czas ale również i koszty. Wszyscy, którzy myślą, że Discord jest darmowy wyjaśniam - nie jest, szczególnie jeśli chcemy mieć niestandardowe rozwiązania.

Pewnie Discord byłby wcześniej wdrożony gdyby nie ataki cheaterskich skurwysynków, przed którymi broniliśmy się właśnie przez integrację z TeamSpeakiem.
Co się stanie z TeamSpeakiem?
Pozostanie aktywny jakiś czas, ale nowe rejestracje nie będą przyjmowane. Aktywność na TeamSpeaku nie będzie również uznawana jako aktywność w ekipie.
Co się stanie z czatami na Messengerze?
Czaty wrażliwe zostaną zamknięte.
Kanały "premium" na Discordzie, o co chodzi?
Chcielibyśmy, aby część treści była dostępna tylko dla osób, które faktycznie są aktywne na naszym Discordzie. W związku z tym na bazie aktywności na kanałach głosowych i w GTA Online (aktywność raz na update) osobom aktywnym będziemy przydzielać rangę TPLC+, która będzie pozwalała na dostęp do kanałów dodatkowych, w tym dotyczących szczegółów z życia ekipy.

Mam problem z wysyłką kodu, nie potrafię się zweryfikować, pomocy!
Służymy pomocą, skorzystaj z kanału służącego do kontaktu z administracją i postaramy się pomóc. Szybciej jednak byłoby gdybyś spróbował wykonać weryfikację samodzielnie ;)
Po co te ograniczenia i restrykcje?
W momencie startu Discorda mamy już ponad 4000 zbanowanych osób w ekipie. Jak się pewnie domyślacie - te osoby mogą czuć żal do nas i próbować nam zaszkodzić. Dlatego na Discorda wpuszczamy osoby zweryfikowane.
A co jeśli nie gram w GTA i nie jestem członkiem ekipy?
Jeśli korzystałeś do tej pory z TeamSpeaka TPLC do innych gier niż GTA/RDR to zapraszamy - utworzyliśmy kanały i rangi dotyczące innych gier. Różnica polega na tym, że po prostu nie zobaczysz kanałów związanych z działalnością ekipy.
QrixPL Dodatkowe rangi
Prócz GTA możesz pograć z nami w wiele innych gier. Zajrzyj na kanał #narzędzia, aby przydzielić sobie rangi innych gier. Jeśli brakuje rangi dla Twojej grupki znajomych to ją utworzymy.
QrixPL Opis okna Discord na PC


Poniższy opis dotyczy okna na PC, na telefonach wygląda to dość podobnie. Okno Discorda jest podzielone na kilka sekcji:
(1) Po lewej stronie na dzień dobry wita nas automat. W tym miejscu pojawiają się wiadomości prywatne jakie wysyłają nam znajomi z Discorda, ale również nasz bot informujący o konieczności zmian na Twoim koncie w grze.
Poniżej tej sekcji pojawia się (2) sekcja z listą serwerów do których jesteśmy połączeni. W tym jedyny słuszny serwer TPLC ;)
Obszary (3) i (4) to lista kanałów. Na Discordzie jest inna organizacja kanałów niż na TeamSpeaku. Oddzielnie istnieją kanały głosowe i tekstowe. Można pisać zatem na czatach nie będąc podłączonym do żadnego kanału głosowego. Ta część ekipy, która była aktywna na ekipowym Messengerze zrozumie o co chodzi ;) Na naszym serwerze są tematyczne konferencje czatowe. Najważniejsze z nich zgrupowane są w sekcji Grand Theft Auto Online. Każdy czat może być widoczny dla innej grupy ludzi. To kto go widzi i w nim może uczestniczyć pokazuje panel po prawo (6). Ten sam panel pokazuje również w jaką grę dana osoba gra.
Treść czatu jest dostępna w środkowym panelu (5). Nie na każdym czacie da się pisać, bo część z nich pełni rolę informacyjną. Dzwoneczek w prawym górnym rogu pozwala wyciszać powiadomienia. Dodatkowe ustawienia powiadomień znajdziesz w ustawieniach serwera (7).
Dodatkowe ustawienia globalne dla Discorda znajdują się pod trybikiem (8) i zostaną opisane w dalszej części.
Na Discordzie (w przeciwieństwie do TeamSpeaka) nie ma obowiązku bycia połączonym z jakimkolwiek kanałem. Żeby się odłączyć od czatu głosowego wystarczy kliknąć ikonę słuchawki. Możesz także przejść na kanał AFK gdzie panuje tradycyjna cisza.
QrixPL Przydatne ustawienia
Pewne domyślne ustawienia w aplikacji Discord mogą być irytujące i warto rozważyć ich zmianę. Na bazie poprzedniego wpisu wiemy, że w lewym panelu na dole jest mały trybik uruchamiający ustawienia programu. Pobawmy się ustawieniami.
Powiadomienia
W sekcji powiadomień warto wyłączyć dwa dźwiękowe powiadomienia: "Aktywacja NIM" oraz "Dezaktywacja NIM". Są to krótkie dźwięki które słyszymy kiedy włącza się nam transmisja głosowa (czyli nadajemy do serwera i inni nas słyszą). Jeśli Cię to nie denerwuje to możesz opcję zachować. Dobre ostrzeżenie dla osób, które nie są świadome, że ich słychać ;)
Głos i wideo
W tej sekcji można przypisać sobie tzw. binda, czyli przycisk na klawiaturze lub myszce którego trzymanie spowoduje, że inni nas usłyszą. Znajdziesz to w części Rodzaj przechwytywania ➜ Naciśnij i mów. Nie jest to jednak obowiązkowe poza kanałem Lista Gier gdzie będzie wymagana aktywacja głosowa jeśli będzie zbyt duży bałagan.
Połączone konta
W tym miejscu można podpiąć pod Discord konta ze Steam i Facebooka. Pozwoli to na znalezienie znajomych z tych portali na Discordzie. Domyślnie nie jest ujawniany link do konta na Facebooku
Nakładka i Gry
Te dwie opcje pozwalają na dodanie do gry małej nakładki pokazującej kto w danej chwili mówi na kanale głosowym. Działa to mniej więcej tak jak TeamSpeakowy Overwolf. W przypadku Grand Theft Auto V nakładkę trzeba dodatkowo jednorazowo aktywować na zakładce Gry. Przypisanie klawisza do przełączania blokady nakładki pozwoli na przesunięcie jej w inny róg. W GTA5 niestety nie zawsze wyświetla się przy tym kursor. Można to obejść poprzez wejście w menu gry (widac wtedy kursor gry) i na czuja złapać okienko nakładki by ją przesunąć w inny róg (chyba najlepiej prawy górny).

Z archiwum ekipy

Ostatnie zdjęcia

TheTommers

Richman

2024-06-11 22:58:44


piecu07

Richman

2024-06-11 22:57:42


dygresja7

Terminal

2024-06-09 18:52:45


Little_Domi99

Z kolegą po melanżu

2024-06-06 16:57:08


Discord ekipy The Polish Cartel - Polska ekipa GTA Online